BİNA GÜÇLENDİRME

BİNA GÜÇLENDİRME (Plan-Proje-Rapor-Uygulama) 

Bilindiği gibi yurdumuz en etkin deprem kuşaklarından biri üzerinde bulunmaktadır. Deprem Bölgeleri Haritası na göre , yurdumuzun %92 sinin deprem bölgeleri içerisinde olduğu, nüfusumuzun %95 nin deprem tehlikesi altında yaşadığı ve ayrıca büyük sanayi merkezlerinin %98 i ve barajlarımızın % 93 nün deprem bölgesinde bulunduğu bilinmektedir.

Ortaya çıkan tablo: Mevcut binaların depreme dayanıklılık tetkiklerinin yapılması ve ihtiyacı olanların kriterlere uygun olarak güçlendirilmesi gerçeğini kaçınılmaz kılmıştır.

AS KAROT, ortaya çıkan sonuçtan kendisine vazife çıkarmış ivedilikle ( öncelikle ) tecrübeli teknik kadro ve modern cihazlarla donatılmış laboratuarı hayata geçirmiştir. güvenilir ve maddi olanaklarına uygun bina kontrolü yaptırma imkanı sunmuştur. Bunun yanında isteyen binalar için güçlendirme projesi de AS KAROT(alyans yapı lab) tarafından yapılmaktadır. Laboratuar bünyesinde hizmetini sürdürmekte olan,Planlama,projelendirme ,rapor, uygulama Bina İnceleme ve Test Bölümlerinden oluşan laboratuarımız, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Laboratuar İzin Belgesine sahip olup, dünya ve TS normlarına göre deneyler yapmaktadır. Amacımız, beton yapı imalatlarında istenilen şartnameye uygunluğu kontrol ederek, verimli, sağlıklı ve kaliteli uygulamalara ulaşmaktır.

Bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarla AS KAROT bu sahadaki başarısını ortaya koymuş gün geçtikçe başarı grafiğini yükseltmiştir.

Resmi rapor için bir seferde alınması gereken minimum numune adetleri ve TSE maddeleri:

Taze beton mukavemet deneyi için:

6adet(3 adet 7 günlük,3 adet 28 günlük)—(TSE 500madde 3.4)

Demir çekme deneyi için:

2 adet (her çaptan 100cm,lik 2 adet)—(TSE 708 madde 2.1)

Karot numunesi basınç testi için :

3 adet(her kat için minimum 3 adet)—(TSE 10465 madde 1.3.2)

Başa dön